business podcasts

 

HBR IdeaCast

business podcasts to listen to 2019

Eğer Harvard Business Review okumak için yeterli zaman bulamıyor iseniz  IdeaCast size işin kolayını sunuyor. HBR editörü Sarah Green tarafından yapılan röportajları dinleyerek iş dünyasında büyük oynayanları takip edebilirsiniz.

Mixergy

Mixergy deneyimli mentörlerin tecrübe ve tavsiyelerini katardıkları oldukça aktif bir kanal. Şimdiden 1,000 üzerinde uzmanın kendi startupları hakkında anlattıklarından kendiniz için güzel dersler çıkarabilirsiniz.

Inside LaunchStreet

listen to these business podcasts

Inside LaunchStreet inovasyon odaklı konularıyla kendinden çokça bahsettiren bir kanal olarak karşımıza çıkıyor. Profesyoneller ve tüm seviyeden işletmeler için hayatta, satışta, pazarlamada ve operasyonda nasıl farklılaşılabileceğine dair yeni yollar ve düşünceler bulmakta yardımcı oluyor.

 

Outside In

Outside In with Charles Trevail bilinen en müşteri-merkezli markaların sırlarını açığa çıkarmaya odaklanmış iş dünyası podcastidir. “müşteri odaklı” olma kültürünün gelişimi için stratejileri tartışmak amacıyla iş dünyası liderlerini, medya figürlerini ve akademisyenleri bir araya getirmektedir.

Tony Robbins Podcast

Tony Robbins kişisel gelişim alanında en iyilerden biridir ve sıfırdan bir dünya markası nasıl oluşturulur sorusunun cevabını somut şekilde veren bir girişimcidir. İlham veren mesajları ve motivasyon konuşmaları hedeflediğiniz profesyonel hayatınız için destekleyici olabilir.

The Tim Ferriss Show

Tim Ferriss podcast

The 4-Hour Work Week kitabının da yazarı olan Tim Ferriss iş dünyasının önde gelen yazarlarından biridir. Daha verimli çalışma ve problemlere yaratıcı yaklaşım gibi konularda faydalanabilirsiniz.

Business Wars

Business Wars yeni olmasına rağmen Apple ekosisteminde kendine kaydadeğer bir yer edinmiştir. Her bir podcast “case study” niteliğindedir.

RISE AND GRIND with Daymond John

ABC’s Shark Tank’deki rolü sayesinde Daymond John Amerika’da önemli başarılara imza atmıştır. John’s RISE AND GRIND adıyla yayınladığı podcast kanalı üretkenlik, performans ve güç konularını işlemektedir.

StartUp Podcast

marketing podcasts

StartUp Podcast bir startup kurmanın gerçekte nasıl bir şey olduğunu anlatan dünyadaki en iyi startup podcastlerinden biridir. Kendi projeniz için de hemen pratiğe dökebileceğiniz kişisel ve profesyonel tavsiyeler verilmektedir.

The Content Champion Podcast

The Content Champion içerik pazarlamayı derinlemesine ele alan oldukça öğretici bir podcasttir. Dinlediğiniz her bölümde öğrendiniz yeni şeyleri kendiniz için uygulayabilir ve ortaya orijinal fikirlerle çıkabilirsiniz.

Lead to Win with Michael Hyatt

New York Times’ın best-seller yazarlarından Michael Hyatt podcast yayınlarında üretkenlikten kişisel gelişim ve liderliğe kadar birçok şeyden bahsediyor.

Sophisticated Marketer’s Podcast

best business podcasts

LinkedIn’in global içerik alanında büyük katkı sağlayan isimlerinden Jason Miller, podcastlerinde ayda iki defa pazarlama uzmanlarıyla konuşmalar gerçekleştiriyor.

The Marketing Companion

The Marketing Companion “Dünyanın en iyi pazarlama podcastleri” ünvanı hakeden isimlerden biridir. Ağırladığı ünlü konuklarıyla dinleyenlerin eğlenceli ve bilgilendirici zaman geçirmelerini sağlamaktadır.

Copyblogger FM

Copyblogger yazılı içerikler söz konusu olduğunda akla gelen ilk isimdir. İçerik pazarlama, email pazarlama ve optimizasyon konularında faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

Entrepreneurs on Fire

podcasts to listen to

Oldukça aktif bir kanal olan Entrepreneurs on Fire neredeyse hergün karşınıza yeni bir konuyla çıkmaktadır. Girişimci bakış açısından sunduğu yayınları konu zenginliği bakımından dinleyenleri sıkmayan niteliktedir.

The GaryVee Audio Experience

Elbette konu podcast olunca Gary Vaynerchuk’tan bahsetmemek olmaz. Üretkenlikte yorulmak bilmeyen enerjisiyle AskGaryVee, DAILYVEE serileri ve diğer konuşmalarıyla zengin içerik konusunda üstüne yok diyebiliriz.

Duct Tape Marketing

Duct Tape Marketing daha minimal düşünen girişimcilerin dünyalarına hitap ederek pazarlama ve satış konularında tavsiyelerde bulunan podcast kanalıdır.

RISE Podcast

best podcasts of 2019

RISE Podcast Rachel Hollis tarafından girişimcilik üzerine önemli konulara parmak basan bir podcast kanalıdır.

 

The Mission tarafından önerilen podcastlere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.