Ana sayfa Girişimcilik Videoları

Girişimcilik Videoları

Girişimcilik ruhunu benimsemiş herkesin hayatına biraz da olsa dokunacak, ilham verebilecek ve belki de uzun zamandır beklediği o harekete geçme duygusunu tetikleyecek videoları derleyerek size sunuyorum. Keyifli izlemeler!

Hamdi Ulukaya Uludağ Ekonomi Zirvesi Konuşması

Chobani Yogurts Kurucu ve CEO’su Hamdi Ulukaya Uludağ Ekonomi zirvesinde bu güne nasıl geldiğini anlattığı konuşması tüm girişmicilere ders niteliği taşımaktadır. Başarı için en gerekli iki şey: özgüven, cesaret.

Jack Ma 1999’da alibaba.com projesinden bahsediyor

Alibaba kurucusu Jack Ma 1999 yılında apartmanındaki 17 komşusuna Alibaba projesini tanıtıyor.

Erhan Erkut Girişimcilik Nedir

GİRİŞİMCİLİK NEDİR? GİRİŞİMCİ KİMDİR? Prof. Dr. Erhan Erkut | MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Ali Koç YGA Zirvesi 2017 Konuşması

 

İlham Gelir Devamına Var Mısın – Enes Kutluca

Enes Kutluca konuşması dünyayı değiştirecek olan icadı olan Biopipe ve onun sosyal etkilerinden bahsediyor. Enes Kutluca, 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü 2. Sınıf öğrencisiyken kendi garajında Dünyanın ilk atık su arıtan borusu “biopipe” ı icat etti. 50 ‘den fazla ülkede patentlenen biopipe ile 2012 yılında JCI tarafından “Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Öderlik” alanında Türkiye’nin en başarılı genci seçildi.

 

İnanırsan Her Şey Mümkün – Simay Dinç

Simay Dinç, her başarının temelinde inanmanın ve özverinin olduğunu bizlerle paylaşıyor.

2003 yılında Patika Yapım şirketini kuran Timur Akkurt, uzun yıllar basının farklı mecralarında çalıştı. Halen Digitalage dergisinde ve BirGün gazetesinde teknoloji yazıları yayınlanan Akkurt, en çok izlenen YouTube kanallarından biri olan “Teknolojiden Anlamayan Adam” için içerik üretiyor.

 

Erhan Erkut Dünyayı Değiştirme Potansiyeli Sende Var

Erhan Erkut hocanın başarı hakkında kısa konuşmasındaki tavsiye ve görüşlerini bu videoda izleyebilirsiniz.

21. YY Yetkinlikleri Girişimcilik Dersi / Gamze Cizreli

BigChefs kurucusu Gamze Cizreli’nin girişimcilere ilham niteliğinde konuşması.

 

Paylaşmayı bilmezsen kazanamazsın

Başarısızlıkla sonuçlanan tüm girişimlerine rağmen denemekten vazgeçmemek gerektiğine dikkat çeken İzzet Pinto, başarının hayal etmek, harekete geçmek, %100 inanmak ve risk almakla elde edildiğini vurguluyor. Ve ekliyor; “eğer paylaşmayı bilmezseniz kazanamazsınız.”

Nevzat Aydın Boğaziçi Üni. Mezuniyet Töreni Konuşması

Türkiye’nin gurur kaynağı üniversitelerinden mezun olan binlerce gurur kaynağı öğrenciden biri Nevzat Aydın. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlediğimiz sürece adımızı dünyaya ne kadar duyurabileceğimizi gösteren bu videoda muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki kanda mevcut olduğu bir kez daha hatırlatılıyor.