Dijital Pazarlama Araçları

Sosyal Medya Yönetimi ve İçerik

#1: Buffer

Buffer, kullanıcının Twitter, Facebook, Instagram ve Linkedin’e gönderileri planlaması ve sonuçları analiz etmesi ve kitle ile ilişki kurması için araçlar sağlayarak sosyal ağlardaki hesapları yönetmek için tasarlanmış web ve mobil için bir yazılım uygulamasıdır.

buffer.com

#2: Listen Notes

Listen Notes internetteki tüm podcastleri aramanızı sağlayan ücretsiz arama motorudur.

listennotes.com

#3: Icons8

Icons8 ile ücretsiz müzikleri kullanarak hoş içerikler oluşturabilirsiniz.

icons8.com/music

#4: Lumen5

Lumen5 Yazılarınızı slideshow’a dönüştürmenizi sağlıyor.

lumen5.com

#5: PostMuse

PostMuse Sosyal medya gönderileriniz için öneriler, filtreler, fontlar gibi özellikleri içeren şablonları karşınıza çıkarmaktadır. iOS ve Android için uyumludur.

#6: YT to IG

YT to IG, 60 saniye uzunluğundaki videoları Instagram’a aktarmanızı sağlayan bir video aracıdır. Videoların İnstagram formatında kırpılmasını da mümkün kılan YT to IG ile videoyu paylaşmadan önce önizleme yapabilmeniz ve metin eklemeniz mümkün.

ygtoig.com

#7: Zest

Zest pazarlama konularında ücretsiz bir içerik tavsiye aracıdır. Sosyal paylaşım sitelerinin algoritmaları takip ettiğimiz içeriklerin sayısının gösterilmesini kısıtlarken Zest gibi web siteleri ücretsiz ve sponsorsuz içeriklere ulaşmamızı sağlıyor.

Video

#8: Loom

Loom video kayıtlarınızı paylaşılabilir video haline getiren chrome eklentisidir.

#9: Videoshop

Videoshop, iOS ve Android sistemlerinde kullanılabilen ücretsiz video kayıt ve editörüdür. Birden fazla uygulama kullanmanıza gerek kalmadan videolarınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

#10: Crop Video

Crop Video ile yatay videolarınızı dikey ya da kare haline getirebilirsiniz.

Tanıtım videousunu izlemek için tıklayın

 

#11: Groovo

Mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Groove ile çeşitli efektler ve müzikleri kullanarak fotoğraflarınızı veya vidolarınızı güzelleştirebilirsiniz.

#12: Leo AR

Leo AR ile iOS ve Android telefonlarınızda artırılmış gerçeklik videoları hazırlayabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulamada gerçekte olmayan şeyleri video kayıtlarınıza ekleyebilirsiniz.

leoapp

Görsel

#13: Canva

Canva bir grafik tasarım aracı web sitesidir. Sürükle ve bırak formatını kullanır ve bir milyondan fazla fotoğrafa, grafiğe ve yazı tipine erişim sağlar. Tasarımcıların yanı sıra profesyoneller tarafından da kullanılır.

#14: Charts Factory

Chartsfactory ile verilerinizi ücretsiz şekilde farklı formattaki grafiklere dönüştürerek kolay ve şık görsel sunumlar oluşturabilirsiniz.

chartsfactory.com

#15: Imgur

Imgur GIF’leri videoya dönüştürme işlevini yapan bir araçtır. Ek olarak online video sitelerinden istediğiniz videoların URL’ini kopyalarak içerisinden seçtiğiniz bölümü GIF yapabilirsiniz.

#16: Gfycat Gmail

Gmail kullanıyorsanız Gfycat Gmail gelen postalarınızı GIF’lerle yanıtlayabilirsiniz. Ücretsiz eklentiyi kurduktan sonra email penceresinin sağ tarafında Gfycat logosunu göreceksiniz. Logoya tıkladığınızda karşınıza çıkan bölümden istediğiniz gifi aratıp seçebilirsiniz.

#17: Namelix

Namelix yapay zeka destekli bir kurumsal isim üreticisi olarak hizmet veriyor. Anahtar kelimeler ve yapay zeka desteği sayesinde girişimi veya şirketi için akılda kalıcı bir isim arayanlar için isim önerileri sunuyor.

#18: Brandmark

Namelix’in sunduğu bir hizmet olan Brandmark ile profesyonel logolar yapabilirsiniz.

#19: Pexels

Pexels içerikleriniz için faydalanabileceğiniz ücretsiz stok fotoğraf sitesidir.

#20: Unsplash

Unsplash içerikleriniz için faydalanabileceğiniz ücretsiz stok fotoğraf sitesidir.

#21: Pixlr

Pixlr Fotoğraflarınıza efektler, çerçeveler, yazılar ekleyebileceğiniz; kırpma, çevirme, boyutlandırma, kolaj oluşturma, otomatik renk, parlaklık ayarları gibi işlemleri kolayca yerine getirebileceğiniz çok kapsamlı bir fotoğraf düzenleme aracıdır.

#22: Remove.bg

Remove.bg fotoğraflardan arkaplan görsellerini ücretsiz  olarak kaldırmanızı sağlıyor. Remove.bg’yi kullanırken fotoğrafların arka ya da ön planlarını manuel olarak seçmenize de gerek kalmıyor. Arka planınını değiştirmek istediğiniz görseli Remove.bg’yi yüklemeniz yeterli.

#23: Mockup Photos

Mockup Photos ile kendi platformunuz için ücretsiz mockup görselleri 1 dakikadan kısa bir sürede tasarlayabilirsiniz.

#24: Print Friendly

Print Friendly İstediğiniz web sayfasını, gereksiz yazı ve resimleri dahil etmeden yazdırabileceğiniz web sitesidir.

#25: Bonanza

Background Burner ile kolayca resimlerin arka planlarını kaldırabilirsiniz.

#26: Resize Now

Resize Now ücretsiz resimlerinizi yeniden boyutlandırabileceğiniz resim düzenleyici aracıdır.

SEO, CRO, Pazar ve Rakip Analizi

#27: Google Analytics

Google Analytics, tüm internet kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan performans analizi ve profesyonel sayaç servisidir.

#28: Hotjar

Hotjar websitenize entegre sonucunda web sitenizde ki tüm kullanıcı hareketlerini en ince ayrıntısına kadar analiz etmenize yardımcı olan bir araçtır.

#29: Google Trendler

Google trendler ile dünya genelinde ya da seçtiğiniz bir bölgede en çok hangi konularda arama yapıldığını keşfedebilirsiniz.

#30: Statista

Statista farklı konularda farklı kaynaklardan verileri toplayarak grafikler şeklinde sunan bir platform.

#31: Moz

Moz SEO çalışmalarınızda kullanacağınız etkili bir araçtır.

#32: Keywords Everywhere

Keywords Everywhere eklentisi ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır. Chrome ya da Firefox tarayıcınıza kurarak yaptığınız aramalar hakkında ve en yaygın benzer anahtar kelimeler hakkında ipuçları edinebilirsiniz.

#33: Keyword Tool

Keyword Tool ile alanınızda en çok aranan anahtar kelimelerin neler olduğunu keşfedebilir ve SEO çalışmalarınızı doğru anahtar kelimelerle geliştirebilirsiniz.

#34: BuzzSumo

BuzzSumo arama kutusuna bir alan adı ya da bir konu girerek en çok paylaşılan içeriği veya rakiplerinizin ne yaptığını görebilirsiniz.

#35: Ubersuggest

Ubersuggest Google’ın otomatik tamamlama sonuçlarına göz atarak uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olan bir anahtar kelime analizi aracıdır.

#36: Rapid Tags

Rapidtags Tag Generator ile youtube videolarınız için SEO etkisi yüksek etiketleri kolay ve hızlı şekilde üretebilirsiniz.

#37: SimilarWeb

SimilarWeb ile merak ettiğiniz bir web sitesinin ya da uygulamanın trafiğini analiz edebilirsiniz.

#38: Subscribers

Subscribers.com Web sitenize gelen ziyaretçilerin geri dönüşüm ve trafiğini push notification’lar ile artırmanıza yardımcı olan platformdur.

#39: DrumUp

İçerik ve sosyal medya pazarlamasında yardıma mı ihtiyacınız var? DrumUp sosyal medya hesaplarınızı tek elden yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Dijital pazarlama faaliyetlerinizi oldukça kolaylaştıracak özelliğiyle zamanı etkin kullanabilirsiniz.

DrumUp

 

#40: VisualHunt

Dijital pazarlama deyince en çok ihtiyaç duyacağınız şey telifsiz resimler bulmaktır. VisualHunt size bu konuda oldukça yardımcı oluyor.

 

#41: WP-Chatbot by MobileMonkey

WP-Chatbot plugin websitenize Facebook Messenger eklentisini ekleyerek ziyaretçilerinizin sizinle kolayca iletişime geçebilmesinini sağlıyor. Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinizin sorularına hızlı dönüş yapabilir ve etkileşimi artırabilirsiniz.
Chatbot Facebook Messenger ile entegre olarak çalıştığı için sizinle iletişime geçen herkes contact listenize eklenecek ve böylece bir potansiyel müşteri takip listesi oluşacak.

Mobile Monkey

#43: Visme

Infografik ve sunumlarınız için harika şablonlar barındıran Visme görsel içerikler hazırlamanız için birebir.

visme.co

#44: Toast

Toast bir konu üzerinde çalışırken açtığınız sekmeleri daha sonra da kullanmanız için bir arada toplayarak kaydetmenize olanak sağlıyor.

dotoast

 

Gelecek yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?


BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.